Informace - Informace k cyklozájezdům | CK Victoria - Cestovní Kancelář

Po–Ne: 9:00–21:00 +420 545 213 101

Informace

Informace k cyklozájezdům

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY CYKLOZÁJEZDŮ:

Naše cykloturistické zájezdy jsou dostupné všem

  • náročnost a délku jednotlivých tras lze volit z několika alternativ. K dispozici je podpora autobusu.
  • změna programu zájezdů s ohledem na aktuální situaci a povětrnostní podmínky vyhrazena.

Na našich cyklozájezdech nabízíme:

  • dopravu klimatizovanými autobusy kategorie LUX
  • přepravu jednoho jízdního kola v uzamykatelném skříňovém cyklovleku
  • ubytování v hotelech a penzionech – polopenze nebo snídaně příp. kompletně vybavené mobilní domy, apartmány, bungalovy – vlastní strava
  • volitelné varianty etap s podporou autobusu (většinou je možnost volby delší nebo kratší trasy)
  • itinerář každé trasy

Co lze očekávat od našich cyklozájezdů?

Naší jednoduchou filozofií je vidět zajímavá místa v Evropě ze sedla kola.
K tomu ochutnat místní víno nebo grappu, zpestřit si pobyt návštěvou místních termálů nebo aquaparků a poznat místní zvyklosti.
Všechny cyklozájezdy jsou naše vlastní produkty, které sami připravujeme.

Komu jsou naše cyklozájezdy určeny, jaká je jejich náročnost?

Předem pečlivě připravené a prověřené itineráře našich cyklozájezdů jsou určeny pro široké spektrum cykloturistů.
Zvládne je každý, kdo je zvyklý se pravidelně rekreačně pohybovat na kole. Náročnější (terénní) úseky mají ve většině případů pohodlnou asfaltovou alternativu. Delší etapy si můžete zkrátit díky podpoře autobusu. Délka a profil etapy nemusí být objektivním ukazatelem náročnosti, v úvahu je nutné vzít i další faktory (vítr, teplotu atd.). Pro méně trénované cyklisty a rodiny s dětmi doporučujeme především rovinaté cyklostezky (Dunajská, Mosela, Neziderské jezero, Mazurská jezera a další).

Jaký je průběh odjezdového a prvního pobytového dne?

Po naložení kol v Brně odjezd do cílové destinace (ostatní odjezdová místa – viz konkrétní cyklozájezd).
Upozorňujeme na možnost parkování Vašeho vozidla v oploceném areálu odjezdového terminálu CK Victoria v Brně. Doporučujeme objednat si ho předem – kapacita parkoviště je omezená! Během přejezdu děláme přestávky na místech, kde je k dispozici WC. Při nočním přejezdu je vždy ráno, resp. dopoledne delší zastávka u motorestu nebo čerpací stanice, aby se účastníci mohli převléci do cyklistického oděvu (zavazadlový prostor bude v této době přístupný) a občerstvit se. Po programu (po nočním přejezdu nebývá první den nijak náročný) následuje ubytování. Při delších přejezdech (např. Sardinie a Korsika) se jde na kolo až následující den po dni příjezdu do místa ubytování. U zájezdů na Sardinii a Korsiku je pravděpodobná možnost celonoční plavby trajektem - v tom případě doporučujeme ihned při rezervaci zájezdu (nejpozději však do 29. 2. 2024) rezervovat kajutu na trajektu. Upozorňujeme, že CK nemůže garantovat zajištění kajut ani velikost (počet lůžek v kajutě a jejich obsazenost).

Jaká je organizace během zájezdu?

Na většině zájezdů jsme ubytováni na jednom pobytovém místě (u Mazurských jezer a u Balatonu na dvou) a podnikáme hvězdicové výlety obvykle s podporou autobusu, tudíž nevyjíždíme a nevracíme se každý den stejnou cestou. Organizaci zájezdu zajišťuje sportovní instruktor (vedoucí zájezdu), který vždy předem seznámí s denním programem a variantami tras účastníky zájezdu, upřesní místa, kde bude stát autobus a doporučí zajímavosti, které můžete navštívit. K itinerářům tras, které obdržíte v pokynech k zájezdu doporučujeme předem si stáhnout z internetu do mobilních zařízení mapy konkrétních oblastí (i při použití v off-line režimu během zájezdu funguje aplikace jako navigace). Po vykládce kol (zajišťuje ji posádka autobusu, klienti si svoje kola pouze odebírají) si každý účastník vybere variantu, pro kterou se rozhodl. Jezdíme „nalehko“ – věci, které na kole zrovna nepotřebujeme, nám veze autobus nebo je máme v místě ubytování. Nejezdíme hromadně v pelotonu, většinou se vytvoří malé skupinky podle společného tempa a zájmů. Sportovní instruktor většinou některou z variant etapy jede a je v kontaktu na telefonu pro případ nutnosti řešení nenadálých událostí (pokud je v dosahu mobilního signálu). Stejně tak dostanou účastníci zájezdu kontakt na posádku (řidiče) autobusu. Pravidelné plánované zastávky autobusu během jednotlivých etap lze využít pro občerstvení (studené a teplé nápoje) a pro naložení kola v případě špatného počasí, nenadálé zdravotní indispozice apod.
Upozorňujeme, že žádost klienta na zajížďku autobusu mimo plánovaná místa je placená služba a nesmí narušit program ostatních účastníků zájezdu. Na konci etapy kola na vlek nakládá opět posádka autobusu, kola na vlek podávají sami účastníci.

Jaké kolo je vhodné pro naše cyklozájezdy?

Program většiny cyklozájezdů je sestavený tak, že ho zvládnete na trekingovém (crossovém) kole s vhodným „obutím“. Na zájezdy, které se jezdí z velké části po asfaltových cyklostezkách a silničkách využijete i silniční kolo. Celoodpružená horská kola nejsou nutností. Náročnost tras (profil a povrch) je popsána vždy v textu u jednotlivých zájezdů. Elektrokola z přepravy nevylučujeme, je však nutné je nahlásit předem (již při objednání zájezdu).

Co dělat, když se stane na zájezdu úraz/onemocním?

Je povinností každého účastníka zájezdu uzavřít si pojištění léčebných výloh na cestu do zahraničí. CK Victoria Vám může zprostředkovat při prodeji zájezdu cestovní pojištění u ERV, Evropská pojišťovna a. s. V případě nenadálé události během zájezdu je nutné mít u sebe kontakt na asistenční službu pojišťovny (ať jste pojištěni u jakékoliv pojišťovny). Asistenční služba pojišťovny za Vás převezme po nahlášení události komunikaci se zdravotnickým zařízením, které Vás ošetřuje a rovněž zajistí, v případě potřeby, repatriaci do ČR.

Co dělat v případě defektu kola?

Předpokládáme, že každý účastník cyklozájezdu zvládne sám základní údržbu kola a má potřebnou výbavu (náhradní duše odpovídajících rozměrů se správným ventilem, lepení na duše, funkční pumpičku, montpáky atd.). Je nutné nechat si před zájezdem prohlédnout kola ve specializovaném cykloservisu (vyměnit opotřebované pláště, duše, řetěz, lanka u převodů a brzd). Poté by Vás na zájezdu neměly překvapit vážnější defekty na kole. Pokud by se nějaká událost přesto vyskytla, lze na většině míst využít místní cykloservis (ne vždy je ale k dispozici v místě, kde se defekt stane nebo může mít zrovna zavřeno). Upozorňujeme v této souvislosti, že cestovní kancelář ani posádka autobusu nezajišťuje (ani během zájezdu) servis jízdních kol a náhradní díly.

Co se dělá v případě špatného počasí?

Říká se, že neexistuje špatné počasí, jsou pouze špatně oblečení cyklisté. CK garantuje zajištění plánovaného programu. Proto se vedoucí zájezdu i v případě horšího počasí snaží zachovat jeho cyklistickou podobu, byť by se měla jet pouze etapa ve zkrácené variantě. V místě ubytování si každý účastník může udělat vlastní individuální program (neplatí pro přejezdové dny).