Řecko

Hlavní město Atény
Měna Euro (EUR)
Jazyk gréčtina
Časové pásmo UTC+2

O zemi

ZA SLUNCEM DO KOLÉBKY EVROPSKÉ CIVILIZACE
Nádherná země, kterou již v dávné minulosti bohové milovali a zvolili si ji za místo svého útočiště. Důkazem je velké množství monumentálních chrámů, které jim smrtelníci postavili jako projev vděčnosti. Rozkládá se na ploše 131.940 km2, žije v ní 11,3 milionu obyvatel, které charakterizuje otevřenost a srdečná pohostinnost, přispívající k příjemné atmosféře při pobytu v této zemi. Přibližně pětinu rozlohy Řecka tvoří ostrovy, jež jsou nejčastějším cílem turistů, lákaných blankytně modrým mořem a hřejivými slunečními paprsky. Turisté si Řecko zamilovali pro jeho bohatou minulost, nádherné pláže i skvělou kuchyni, nabízející zejména čerstvé mořské produkty, ovoce, olivový olej, med a sýr. Užijte si s námi nádherné koupání v křišťálově čistém moři, stabilní počasí a poznejte kolébku evropské civilizace.

Cestovní doklady

Cestování občanů ČR do sátů v rámci EU (včetně cestování dětí): vlastní občanský průkaz, který může být na základě vydán i občanovi mladšímu 15 let, ev. cestovní pas.

Letový řád

KRÉTA – letiště Heraklion

LETOVÝ DEN - PÁTEK
tam: odlet BRNO 19.:15, přílet Heraklion 22:40
zpět: odlet Heraklion 23:25 přílet Brno 0:10 (sobota)
doba letu: 2 h. 30 min.

tam: odlet PRAHA 18:00, přílet Heraklion 21:50
zpět: odlet Heraklion 23:35, přílet Praha 0:30 (sobota)
doba letu: 2 h. 50 min.

Časový posun proti ČR: Kréta +1 hod.

CK si vyhrazuje právo na změnu času odletu.
Veškeré lety jsou realizovány ve spolupráci s leteckou společností Travel Service (Smart Wings).

Odbavení

Začíná 2 hodiny a končí 40 minut před standardním časem odletu. V případě potřeby je Vám k dispozici náš pracovník cestovní kanceláře Victoria v odbavovací hale letiště letiště Brno. Pro zamezení jakýchkoliv nepříjemností doporučujeme cestujícím dostavit se k odbavení alespoň hodinu před standardním časem odletu.

Zavazadla

Cena letenky zahrnuje zapsaná (odbavená) zavazadla do hmotnosti 15 kg a jedno kabinové zavazadlo do hmotnosti 5 kg o rozměrech max. 56×45×25 centimetrů.

V případě překročení hmotnosti zapsaného zavazadla je účtován přímo na letišti poplatek za 1 směr 160 CZK/6 € za každých započatých 1 kg nadváhy s tím, že hmotnost jednoho zavazadla nesmí přesáhnout 32 kg.

Hmotnost kabinového zavazadla 5 kg nemůže být překročena. U CK Victoria si můžete za zvýhodněných podmínek předplatit nadváhu zavazadla nad povolených 15 kg, za každých započatých 8 kg ve výši 1.000 Kč/zpáteční let.

V případě, že letí dva nebo více cestujících prokazatelně společně jako skupina (rodina, partneři) stejným letem, resp. stejnými lety, a odbavují se společně, umožňuje dopravce jejich zavazadla sdružovat, tzn. jejich nároky na volnou váhu zavazadel se sečtou a zavazadla jsou odbavena společně na jednoho cestujícího.

Maximální váha jednoho kusu zavazadla nesmí v žádném případě překročit 32 kg a zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: délka každé strany menší než 150 cm a součet všech tří stran menší než 250 cm.

Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie.

Cenné předměty, důležité dokumenty nebo léky si vezměte s sebou do příručního zavazadla. Svá zavazadla zamkněte, popřípadě nechte zabalit.

Příruční zavazadlo může obsahovat cenné předměty, elektronické přístroje a osobní doklady. Povoleny jsou léky pro vlastní potřebu a jídlo pro kojence nezbytně nutné na cestu. V příručním zavazadle je povoleno převážet pouze tekutiny a gely v originálním balení do obsahu 100 ml, které musí být vloženy do průhledného, opakovatelně uzavíratelného sáčku (o objemu 1 litr, k dostání na letišti).

Delegát CK

Po příletu do destinace Vás bude na letišti čekat zástupce CK Victoria a zajistí pohodlnou přepravu do hotelu. Během pobytu Vám bude k dispozici osobně ve smluvenou dobu nebo nepřetržitě na telefonu.

Doporučené zájezdy